Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemství záhadného statku Pohádka

18. 3. 2021

1b.jpg 2b.jpg 3b.jpg

KDO TU PŘENOCUJE, ZEMŘE!
KDO TU ŽIL, ZEŠÍLEL!
KDO SEM VSTOUPÍ, TEN JE PROKLET!

tajemstvi-zahadneho-statku-pohadka.jpgChristlhof, neboli statek Pohádka, zcela přesně vystihuje výše napsaný slogan. Není u nás jiného místa, které hrozí takovým nebezpečenstvím, že jen přenocování na něm, vám může přivodit smrt. Jak z dokumentu bude patrné, je tato pověst celkem zasloužená.

Paranormal tým z.s. toto místo navštívil hned několikrát. Prvně v roce 2013, pak v roce 2017 a druhý noční výzkum zde provedl v červenci 2019. Členové tohoto spolku hovořili s řadou pamětníků. Probádali archivy i kroniky. To vše proto, aby tento dokumentární film konečně a jasně odpověděl na základní otázku: co se zde skutečného stalo? A co je jen výplod mystifikace?

V následujících třech kapitolách polohraného dokumentu, se dozvíte, co byl statek Pohádka za Pangerlů i Ivana Roubala. A podíváme se do historie na jeden tragický požár Strážova, jehož dozvuky údajně zasáhly samotný Christlhof v podobě lynče čarodějnice.

UPOZORNĚNÍ NA CHYBU

Ve 35 minutě je chybně uvedeno, že útěk pohraničních Němců se týká Roubalových. Je to přeřek a správně tam má zaznít jméno Pangerlových, kterým je třetí kapitola věnována.