Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expedice Rumunsko 2017 -Tajemné Rumunsko

 1b.jpg 2b.jpg 3b.jpg

 tajemne-rumunsko-pasek.jpg

tajemne-rumunsko-hlavni-promo-fotka-3.jpg

Rumunsko je údajně jednou z nejtajemnějších zemí světa. Končiny, které zplodily takové legendy jako je Vlad III. Țepeș alias Drákula či Hoia Baciu - jeden z nejstrašidelnějších lesů Evropy, si o dokumentární výpravu přímo říkají.

A tak jsme se v červenci 2017 vydali na expedici s cílem zmapovat a seznámit českou veřejnost s tajemným Rumunskem. 

 

Účastníci expedice:

Ondřej Bezouška
Kamil Valeška
Hana Křížková
Irena Hotová
Richard Hotový

 

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Duchové Hoia Baciu 1. část: Seznámení

První Český dokument o výzkumu v jednom ze světově nejslavnějších strašidelných lesů. Rumunský: Hoia Baciu.

Co zde náš spolek Paranormal tým z.s. zažije? A co s přístroji vyzkoumá? To zjistíte ve dvou dvacetiminutových dokumentech. V této první epizodě se zaměříme na seznámení s lesem Hoia Baciu. Dozvíte se, jak jsme se na místo výzkumu dostali, čím je zajímavé, jakému lesu u nás se podobná či jak hlubokou historii má. A dále stihneme i provést první fázi výzkumu, která spočívá v monitorování běžných hodnot (teploty, elektromagnetismus), které se na tomto místě vyskytují.

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Duchové Hoia Baciu 2. část: Vyšetřování

Jeden z nejslavnějších strašidelných lesů evropského kontinentu a jeden z prvních českých dokumentů zaobírající se výzkumem tohoto tajemného a též historicky zajímavého místa. 
 
Co zde náš spolek Paranormal tým z.s. zažije? A co s přístroji vyzkoumá?
 
Ve druhé epizodě navážeme na poznatky z předchozí části. Měření přirozeného EMF pole nám odhalilo, že tu nedochází k žádným elektromagnetickým abnormalitám. S tímto náš výzkum začíná a nikdo neočekává nic paranormálního. Jenže, to jsme toto místo podcenili...
 

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Drákula

Rumunsko má pro návštěvníky mnoho zajímavostí, turistických i historických atrakcí a předně nádhernou přírodu. Nicméně jedna sféra přitahuje turisty daleko silněji, než jiné. Oblast, díky které jsme této dokumentární sérii dali přídomek: Tajemné.

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Hrady

Když jsme se v minulé epizodě zaobírali hrabětem Drákulou, načali jsme i historii této unikátní, východoevropské země. Nyní se ale na její dějiny zaměříme konkrétněji. Protože to, co dnes v této zemi můžete obdivovat, někdy nějak vzniklo. Skrze konkrétní hradní památky si tak odkryjeme středověkou historii této oblasti a vykonáme cestu časem směrem k založení samostatného Rumunska.

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Opevněné kostely

Rumunsko je zemí, kde strach z Turků byl téměř všudypřítomný. Tvořil nejen konkrétní osobnosti, ale i stavby. A právě opevněné kostely jsou krásnou ukázkou tohoto strachu v praxi. Podíváme se do třech takových památek. Prozkoumáme nejen jejich minulost, ale i současnou proměnu v turistický cíl.

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
TOP místa Expedice Rumunsko 2017

Během série jsme se zatím podívali na několik překrásných hradů, opevněných kostelů, strašidelného lesa a několik měst. Nyní ale se podívejme na to vůbec nejlepší, co nám Expedice Rumunsko 2017 přinesla. Jaká místa by neměla uniknout vaší pozornosti a co nejlepšího jsme během našich cest natočili?

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
Epilog: výzkum v maďarském Kolontáru

Když jsme se vraceli do České republiky, doslechli jsme se při průjezdu Maďarskem o vesnici, kterou v roce 2010 zavalilo rudé toxické bahno, které zapříčinilo nejen ekologickou katastrofu, ale i zničení dvou obcí. A právě my se do jedné takové podíváme. Provedeme měření v oblasti, kde dříve zemřeli lidé a uvidíme, jestli něco z minulosti náhodou neproniká i do naší přítomnosti.

Mimo to se podíváme k maďarskému jezeru Balaton, či Srbskému Bělehradu, který tak dobře známe, jak díky Švejkovi, tak Velké válce.

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

TAJEMNÉ RUMUNSKO
- hodinový dokukent shrnující celou expedcici -

Rumunsko patří k nejtajemnějším oblastem Evropy. Rozhodli jsme zjistit, co je na tom všem pravdy a vydat se na průzkum této zajímavé východoevropské země. Je libo nejstrašidelnější les Evropy? Krvelačného upíra? Nebo strašidelný hrad? Žádný problém, Rumunsko toto vše má. A tak jsme volání tajemna poslechly a vydali se na expedici. Toto jsou naše prožitky...

video bude publikováno po odvysílání na TV Kino Svět

 

mediální partner

Výsledek obrázku pro kino svět
 

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU