Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemná místa Čech

29. 9. 2017

 1b.jpg 2b.jpg 3b.jpg 

 

promo-tajemna-mista-ceska.png

Název série: Tajemná místa Čech

rok výroby: 2017
počet epizod: 5x22minut
scénář, režie: Ondřej Bezouška

dále spolupracovali:
Ing. Václav Chroust
Judr. Petr Zemánek
Kateřina Běhanová
Karel Novák

zvláštní poděkování:

- pracovníkům klatovských katakomb a panu Ing. Václavu Chroustovi za možnost natáčení v těchto podzemních prostorách

- panu Judr. Petru Zemánkovi - kastelánu hradu Točník a jeho kolegům za možnost natáčení na této unikátní památce
 

Kostely, hrady, zámky, skutečnosti a hřbitovy. Pět epizod, které se zaměřují na pět témat. Šestnáct lokalit, které sami můžete po České republice navštívit. My si je ukážeme, sdělíme něco o jejich historii a seznámíme s jejich tajemnými příběhy. Tak vítejte ve světě záhad a tajemna...

TAJEMNÁ MÍSTA ČECH: KOSTELY

Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor, kostel sv. Štěpána v Kouřimi a Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě. Tři místa, která nemusí působit strašidelně, ale při bližším pohledu i ona mají svou tajemnou stránku. 

Vypravme se spolu s průvodcem Ondřejem Bezouškou do minulosti a seznamme se s jejich příběhy.

 

TAJEMNÁ MÍSTA ČECH: HRADY

Záhady a tajemno láká lidské představy odnepaměti. A proto se vydejme na místa, která jsou těmito příběhy obepnuta. Hrady, zámky, kostely i hřbitovy. Co nám mohou říci mýty a jak obstojí při konfrontaci se skutečností.

Hrady jsou vzpomínkou na středověkou slávu Českého království. Naši cestu tentokrát započneme na zámku Březnice, kde si sdělíme pár příběhů, které se váží na časy, kdy místo zámku stála hradní tvrz. Poté se přesuneme na Žebrák. Sdělíme si jeho historii, legendu o jeho jméně a prokleté místo, které se nachází nedaleko jeho zdí. Po něm stihneme ještě pobýt v dobách Václava IV. na hradě Točník, který, co se pověstí týče, má toho skutečně mnoho co nabídnout.

Vítejte na cestě tajemných míst Česka. Pojďme společně navštívit lokality, které jsou stejně staré jako národ Český a mají pro nás a naše kulturní povědomí co nabídnout.

 

TAJEMNÁ MÍSTA ČECH: ZÁMKY

Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou a Jindřichův Hradec. Tři zámky, tři objekty protkané tajemnými příběhy. Co nám sdělí o těchto památkách a jaké skutečnosti se k nim váží? To se dozvíte v této epizodě série Tajemných míst Česka.

 

TAJEMNÁ MÍSTA ČECH: SKUTEČNOSTI

Les Bor, Klatovské katakomby a statek Pohádka.

Ve všech ostatních epizodách Tajemných míst Čech se zaobíráme legendami, pověstmi a možnými skutečnostmi. Tentokrát ale navštívíme tajemná místa k nimž máme jen a pouze objektivní fakta. Jiné informace zde ani použity nebudou.

Podíváme se na slavný tajemný les Bor u Českých Budějovic a povíme si o jedné tamní vraždě z 2. prosince 1866. Nebo o tom, jak to skutečně bylo s tzv. prokletým šumavským statkem Pohádka. Či jaké skutečnosti ukrývají klatovské katakomby.

 

TAJEMNÁ MÍSTA ČECH: HŘBITOVY

Bohnický hřbitov, velhartický hřbitov, noutonický hřbitov, pacovský hřbitov německých válečných zajatců. 

Čtyři hřbitovy, čtyři různá místa odpočinku. Každý se svým specifickým příběhem. Povězme si o nich, ukažme jejich tváře a seznamme se s naší konečností.

Co se jednou zrodilo, jednou také zemře. Symbolem tohoto konce jsou hřbitovy. A vy diváci, na nich dost možná také jednou skončíte. Vítejte u hřbitovní epizody Tajemných míst Čech.

 

 ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU