Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní fórum

 

1b.jpg 2b.jpg 3b.jpg

Vaše podněty, dotazy i návrhy nás velice zajímají a můžete je psát zde. Projevy vulgarity, urážky, spamy budeme mazat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EVP

(Tereza, 19. 9. 2016 15:51)

Dobrý den,
nerjdříve chvála za KONEČNĚ objektivní pohled na paranormální jevy.Takových pořadů, je hodně ikdyž spíšv cizině, ale konečně to není o tom že někde vrzne podlaha a dělá se z toho víc než je,což právě ve většině těchto dokumentech bývá.Líbí se mi,že se hledá racionální příčina jako první a "neplaší se" jen pro lepší efekt a sledovanost.O tajemno se zajímám,ale mám k němu velký respekt.
Obdivuji,že se nebojíte a jdete do toho všichni se zápalem.Já slyšet na záznamu to co jsme slyšeli v dokumentu na hradě Vimperk tak zešílím (myslím záznam z diktafonu EVP).Nechápu jak dokážete takové zážitky strávit.Nebojíte se?Myslím tím,že působíte naprosto klidně,bez strachu,emocí.Já si pustit takový záznam,nebo něco takového zaslechnout, beru nohy na ramena.Nebo je to tím,že nepovažujete EVP za hlas duchů a myslíte, že to má třeba jiné vysvětlení?
Já balancuji na hraně " věřte nevěřte" tak ráda koukám na objektivní dokumenty za které ty vaše považuji.

Děkuju Vám za odpověď a přeji mnoho štěstí.


Tereza
Re: EVP

(Paranormal tým, 27. 10. 2016 1:45)

Dneska už to bereme naprosto normálně a je pravda, že čím více zkušeností, tím méně nás něco překvapí. Ovšem Vaší chvály si vážíme. Snad i další naše výtvory Vás potěší jako naše předchozí. Za Paranormal tým z.s.

Re: EVP

(Paranormal tým, 6. 11. 2016 21:55)

Dobrý den,
děkujeme moc za Vaši pochvalu, které si velice vážíme a snad Vás budoucími výzkumy nezklameme.

Každopádně strach dnes ve výzkumech není tak výrazný. Bereme to jako práci, která má své cíle. A většinou již naše zkušenosti jsou v něčem tak bohaté, že strach je minimální. Pokud ho mít budeme, určitě se o něm zmíníme ve článku či samotném dokumentu. Každopádně profesionální přístup nás nutí i ve chvíli strachu postupovat profesionálně. A to je důležité...

Ještě jednou děkujeme za Váš komentář a sledování.

Za Paranormal tým z.s.
Ondřej Bezouška - koordinátor

Fogografie zachycující duchy

(Pavel Hýlek, 26. 10. 2016 9:12)

Dobrý den mám doma fotografii kde fotograf v 50 letech zachytil duchy.Chtěl bych se zeptat zda by jste o tuto fotku měli zájem?

Re: Fogografie zachycující duchy

(Paranormal tým, 27. 10. 2016 1:48)

Na fotografii se rádi podíváme. Pošlete nám ji na Paranormaltym@gmail.com . Za kolegy, Ondřej Bezouška - koordinátor

Kvalita vše kazí !!!!!

(Pavel, 21. 3. 2016 22:40)

Kdy už konečně začnete natáčet alespoň v přijatelný kvalitě. To je hrůza!!!!

Re: Kvalita vše kazí !!!!!

(Paranormal tým, 21. 3. 2016 22:55)

Na to Vám dáme jednoduchou odpověď. V prosinci 2015 jsme pořídili novou kameru. S tou v současnosti točíme Po stopách minulosti: Příběh Aleny Popperové. První epizodu (ze tří) publikujeme zřejmě v dubnu nebo květnu. Pokud ani kvalita z této nové techniky se Vám nebude zamlouvat, nesledujte nás, protože na lepší aparaturu z naší neziskové činnosti nemáme v současné době prostředky.

Děkujeme za dotaz.

Re: Kvalita vše kazí !!!!!

(Rudolf, 9. 4. 2016 23:33)

Tak jim poskytni nějaký grant aby si mohli nakoupit hodně kvalitní vybavení :-D

SCHOPNOST NEBO PROKLETÍ ALE PROČ JÁ

(pavel, 2. 4. 2016 19:58)

mám takovou nevim spíš prokletí.jednou za čas vidím nadpřirozené věci.nejsem tím moc nadšen tedy.některé věci mi nevadí některé jsou dost zlé.přeji vám aby jste při tom svém pátrání narazily jen na ty dobré.protože setkat se se zlodějem duší z pekla to bych nepřál nikomu.ono po těhle věcech lidi jako já nemusí ani pátrat najdou si vás jednou za čas sami.

Re: SCHOPNOST NEBO PROKLETÍ ALE PROČ JÁ

(Paranormal tým, 2. 4. 2016 20:10)

Děkujeme moc za Vaše přání. My jsme zatím nikdy nic na špatného nenarazili. Ani na nic dobrého. Vše bylo prostě normální. Ale i tak snad na nic špatného ani v budoucnu nenarazíme a Vám přejeme, abyste na tom byl též co nejlépe. ;) Ještě jednou... děkujeme.

Připomínka

(Karel, 5. 3. 2016 19:35)

Dobrý den.Viděl jsem v TV díl Třeboň z cyklu Tajemná místa.Musím bohužel konstatovat, že jinak dobrý námět je zbytečně degradován chybami při natáčení ( škubaný obraz, nestíhající AF při zoomu, občas kácející se svislice a vodní hladina ,,z kopce" ) a ne moc vhodným střihem.Základní videostativ s fluidni hlavou a vodováhou se dá pořídit už kolem 2 000 Kč a pokud vypnete stabilizaci obrazu ( která při panoramování způsobuje drobné poskakování obrazu) ,tak bude výsledek zřetelně lepší. Vaše náměty i vaši diváci si to určitě zaslouží.Mějte se fajn e držím vám palce. Karel

Re: Připomínka

(Paranormal tým, 5. 3. 2016 20:10)

Děkujeme moc za Váš komentář s nímž prakticky souhlasím. Dokument byl točen minulý rok na kameru Benq m33, která nám slouží na noční výzkumy a prakticky ani stabilizátor obrazu nemá. Ovšem díky Tajemným místům jsme si mohli konečně pořídit profesionální kameru v řádech desetitisíců korun. Takže snad již videa natočená v letošním roce ponesou onu kvalitu na profesionálnější úrovni. Posoudit to můžete na první epizodě dokumentu Po stopách minulosti: Příběh Aleny Popperové. Děkujeme moc za věcný komentář.

Ondřej Bezouška - hlavní koordinátor Paranormal týmu z.s.

Návrh na lokaci

(Jarda 86.19.03., 15. 2. 2016 18:37)

Zdravím. Na vaše výzkumy se rád koukám. Jestli chcete tip na lokaci ta by jste mohli zkusit Svíbský les u Hradce Králové. Je to největší hromadný hrob na území České republiky, ve kterém je pohřbeno na 15 000 neidentifikovaných ostatků. Nevím jestli se rozhodnete tam vyrazit, ale za zvážení to stojí.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88/Pomn%C3%ADky_V%C3%A1lky_1866_Sv%C3%ADbsk%C3%BD_les_Myslivec_1.jpg

Re: Návrh na lokaci

(Paranormal tým, 24. 2. 2016 11:58)

Děkujeme za tip. Toto téma jsme již nakousli v dokumentu Duchové pevnosti Josefov, určitě někdy v budoucnu se tam můžeme podívat a přečkat noc. Rok 2016 je pro nás již však tak vytížen, že to letos nezvládneme. Ale i tak moc děkujeme za tip.

S přátelským pozdravem,
Ondřej Bezouška - koordinátor Paranormal týmu z.s.

Bigfoot

(Jarmil S., 13. 2. 2016 5:00)

Dobrý den,
řeknu Vám co se mi stalo bylo to v roce 2008 je to také jedna velká světová záhada,podnikal jsem,tak jsem si našetřil nějaké peníze a že se pojedu podívat do světa s kamarádem,tak jsme se letěli podívat na Aljašku do Anchorage,kde jsme si půjčily auto a druhý den že projedem do národního parku Denali,tak jsme vyjely brzo ráno bylo to v červenci a kousek od městečka Trapper Creek jsme jely kolem 40 km/h a to co nám přeběhlo přes silnici nám oběma vyrazilo dech bylo to vysoký tak 2,5 metru,šlo to pobobně jako člověk akorát to bylo dost zarostlý a mělo to dlouhé kroky a ruce víc než člověk,nikdy na to nezapomenu a můžu Vám říct že to byl šok,fotoaparát jsem měl u sebe,ale než jsem stačil v tom okamžiku něco udělat bylo to pryč.

Re: Bigfoot

(Paranormal tým, 24. 2. 2016 11:56)

Děkujeme moc za svěření se s touto Vaší záhadou. Jsme rádi, že jste nás navštívili a podělili se o Vaše zážitky. ;)

Dotaz

(Irena, 13. 1. 2016 0:41)

Zdravim, přijímáte nové členy?
Nebo co musí člověk udělat aby se stal soucasti vašich výprav a podobně.
Dekuji

Re: Dotaz

(Paranormal tým, 13. 1. 2016 0:55)

Srdečné pozdravení přejeme.

Členem je samozřejmě možné se stát. Máme pro to vypracované souhrnné stanovy, které zájemcům posíláme. Ale ty nejhlavnější body jsou: rozvinuté kritické myšlení, objektivní přístup, časová flexibilita, schopnost práce ve skupině, iniciativita a možnost vidět se na pravidelných srazech, které jsou zatím hlavně v Českých Budějovicích.

Možná i je externí spolupráce u subjektů, které třeba bydlí dál, ale chtějí se nějak zapojit do naší činnosti.

Pokud máte zájem, kontaktujte nás na paranormaltym@gmail.com. Či na telefonním čísle hlavního koordinátora.

Děkujeme za věcnou otázku.

EVP- dosť zreteľné

(Miki, 8. 12. 2015 10:11)

Dobrý deň. Nielen Vy sa zaoberáte týmto výskumom. Robím to aj ja a zaznamenal som EVP na dosť slušnej úrovni. V jednom prípade sa jedná o súvislú vetu.- Pravdepodobne mŕtvy vojaci z čias Československa. Potom rôzne zvuky z cintorína, alebo z domu. Pracujem sám a nebojím sa. Entity, alebo energie sú odvážnejšie a výrečnejšie. Ako zistím či niekto je so mnou v miestnosti? Začnem nahrávať a prihováram sa mu. Pri tom merám EMP v mG. Jednoducho prítomnosť niekoho cítite. Ak stúpne mG nad 580- 600 mG, pravdepodobne je prítomná entita. Mal som prípad, kde v obývačke domu, keď som sedel na gauči, blízko mňa som nameral viac ako 2000 mG. No tá energia prechádzala skoro skrz mňa. Vtedy som už mal aj strach. No ukľudňoval som sa , pretože podľa univerzálneho zákona Vám entita nesmie fyzicky priamym kontaktom ublížiť, ináč ju čaká večné zatratenie (okrem démonov). Duchovia sú takzvané studené energie. Zaznamenať je ich možné so šťastím termovíznou kamerou. Tú nemám, je dosť drahá a možno aj zbytočná pre mňa. Ak máte otázky môžte mi napísať na mitro2666@gmail.com. Som rád že to niekto robí. Aspoň sa nemusím považovať za blázna. Chystám sa uploadnuť moje záznamy na youtube. Vďaka

Nechápu

(J. Kožený, 3. 11. 2015 11:31)

Dobrý den,
kolikrát mě zaráží Váš výzkum. Jak můžete vyvozovat ze záznamů zvýšené elektromagnetické aktivity, že v daném místě se nachází paranormální úkaz? Přijde mi to kolikrát až moc přetažené za vlasy. Například les Bor, který se nachází za sídlištěm ve kterém je stovky vysílačů elektromagnetického vlnění. Mimo jiné říkáte, že vypínáte mobilní telefony? Radši je sebou ani neberte nebo vyndavejte baterku, jelikož i mobilní telefon ve vypnutém stavu se pravidelně i když v delších intervalech přihlašuje do sítě.
Mohu říci, že jsem se tímto zabýval a tak by mě zajímalo na jaké vlnové délce to měříte je plno druhu elektromagnetického pole. Mohu vzít měřící přistroj EMP a doma naměřím též zvýšenou hodnotu a mám tu snad duchy? To samé i na akademické půdě a všude možně a to v bezprostřední blízkosti nemusím mít mobilní telefon ani žádný jiný vysílač.
I obyčejný satelit který se nachází na geostacionární dráze Země se projevuje. Nevím v jakých rozsazích a citlivostech měříte. Ale kolikrát se tomu musím smát. Víte kolik porušení musíme řešit v ČTU, že lidí porušují vysílací limity a to by jste koukal jakou aktivitu naměřím aj na míle daleko.