Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní fórum

 

1b.jpg 2b.jpg 3b.jpg

Vaše podněty, dotazy i návrhy nás velice zajímají a můžete je psát zde. Projevy vulgarity, urážky, spamy budeme mazat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Cíl výzkumu?

(Paranormal tým, 3. 8. 2015 21:38)

Myslím, že je dobře, že jste všechny ty esoteriky viděl na jednom místě. Právě díky tomu si můžete udělat objektivnější obrázek o jejich subjektivní práci. A viděl jste, že se jejich závěry ani nemusí shodovat. Což o této činnosti mnohé vypovídá. Samozřejmě esoteriku beru velice prospěšnou na poli psychické pomoci. Ovšem na poli vědy chápu, proč jí odborníci nechtějí vidět jako exaktní obor. Dříve ty snahy byly (projekt Stargate), ale všechny zkrachovaly.

Ta šance na zaznamenání EVP je vždy a v podstatě kdekoli, co jsme zjistili. I třeba u Vás doma. To je na tom to nejzajímavější. Zaznamenali jsme je na místech, kde nikdy nebylo zpozorované strašení či paranormální aktivita (a to i ve dne). A samozřejmě máme i místa, kde EVP jsme též nezaznamenali vůbec.

V Pacově to vypadalo na obrovské nic. Dlouhou dobu. Až okolo cca jedné či druhé hodiny se začalo něco dít. Ale pouze jednorázově. Nečekali jsme takový úspěch v EVP. Byl to pro nás tehdy upřímně šok, neboť jsme si mysleli, že paranormální aktivita je doprovázena v jakékoli podobě psychologickými změnami. Pacov ukázal, že tomu tak vždy být nemusí. V podstatě díky tomu víme, že paranormální aktivita je jako radiace. Může být všude, ale většinou si jí ani nevšimneme.

Každopádně přeji úspěšné hledání a děkujeme za Vaše vzkazy.

S pozdravem,
Ondřej Bezouška - hlavní koordinátor Paranormal týmu z.s.

foto

(sapphire, 25. 4. 2015 12:58)

Zdravím,mám na mobilu par fotek o kterých si myslím ze jsou na něm duchové či jiné entity,bohužel jsem je odeslal jednomu týmu zde v Čechách a po měsíci mi bylo odpovezeno ze se jedna o odrazy,což je holy nesmysl...nemáte v týmu někoho kdo by mi ty úkazy na fotkách ověřil nebo vyvrátil.Diky

Re: foto

(Paranormal tým, 26. 4. 2015 8:37)

Krásný dobrý den. Originály fotografií nám pošlete na paranormaltym@gmail.com. Náš odborník na fotografování a vyhodnocování fotografií je zrovna mimo České Budějovice, kde sídlíme. Jen co se vrátí fotky mu pošleme. Připojte k nim do e-mailu text, kde byly pořízeny a kdy (v jakou dobu).

zesnuly děda

(Pavel Vala, 19. 3. 2015 22:05)

umřel mi deda než se to stalo řekl jsem mu jako svedek navázaní komunikace z duchy o smrti a snažil jsem se ho tím uklidnit a popsat mu muj příbeh kdy jsem se stal poprve mediem a zvratil se muj realismus ve vedení a to stylem možností se zeptal ducha na cokoliv na uplnou blbost.. ta blbost me dokonale přesvedčila o tom že si kamoška ze me nestříly mel jsem jisty pochyb ale byl jsem chytry a vedel jsem na co se zeptat aby me to udolalo v 100 %jistotu . no ted k veci deda me ze vším poslal do prdel.. v den kdy umřel od te doby zhruba 2roky jsem šel z přitelkyní smerem hřbitov bydlište adamov kde byla pochovaná babička co s dedem žila jsem brečel a nemohl jsem přestat brečet zhruba hodinu na chvilku jsem přetal a vzrustalo to a smutek se šíleně stupnoval přítelkyne se me snažila uklidnit ale to tomu jen přidávalo .. ve mžiku jsem cestou lesem smer hřbitov na zhruba dve vteřiny zavřel oči a místo tmy jsem videl z pocitem jeho očima jak de lesem zamnou to me tak vydesilo že sem otevřel oči a přestal brečet jako by to chtěl pomocí vydešení .. vedel jsem že to byl on a podařilo se mu to z breku to ve me přeplo na fascinování jevu

Re: zesnuly děda

(Paranormal tým, 20. 3. 2015 14:53)

Děkujeme moc za tuto osobní zkušenost. Velice si takovýchto osobních zpovědí vážíme i proto, že si je mohou přečíst ostatní zájemci o tuto problematiku.
Ondřej Bezouška - Koordinátor Paranormal týmu z.s.

Ústí nad Labem a okolí

(Jarda 93, 14. 2. 2015 20:47)

Dobrý den, chtěl bych vám poděkovat za skvělé reporty které děláte , jste super. Možná by jste mohli zavítat na zámeček skrytín mezi Ústím nad Labem a Dečínem má zajímavou historii , za zmínku také stojí zámeček v Dubí na Teplicku , bývalá psychiatrická léčebna kde se dělaly pokusi na dětech . S pozdravem váš Jarda

Re: Ústí nad Labem a okolí

(Paranormal tým, 14. 2. 2015 20:53)

Děkujeme moc za povzbuzení v naší činnosti, snad Vás nadále naším konáním nezklameme. Děkujeme moc za tipy, pošlu je kolegovi Novákovi, který má na starosti historické dokumenty (zrovna jeden díl bude v brzké době natáčen). Co se dětské psychiatrické léčebny týče, víme o ní, ale teprve v březnu až dubnu se rozhodne zda v tomto roce jí navštívíme. Ještě jednou děkujeme za Váš příspěvek a buďte zdráv. Ondřej Bezouška - Koordinátor Paranormal týmu z.s.

Zámek Dlouhá Loučka

(Tereza, 14. 1. 2015 19:41)

Dobrý večer,

předem chci poděkovat za Vaši práci! Téma "duchové" mě velmi zajímá, ráda a napjatě sleduji vaše videa, co se kde objeví :D

Chci Vám dát podnět na prozkoumání zámku Dlouhá Loučka na Moravě. Mám nějaké zkušenosti s duchy a v tomto zámku jsem se byla podívat (zatím ale za bílého dne), přesto se mi stala taková věc.. V horní části zámku byl celkem klid, cítila jsem se klidně, ale "někdo" nás sledoval. V místnosti (přízemí) vedle kaple zámku (něco jako márnice asi) jsem sáhla na zeď se zavřenýma očima a cítila jsem jakousi energii, chvění,.. No a nejvíce zvláštní zážitek byl, když jsem s přítelem zámek opouštěla - pár místností od kaple je přízemní okno s odchlíplou mříží ven (kterým jsme dovnitř vlezli) a tím jsme chtěli i ven. První šel přítel, vše v pořádku. Pak já.. Abych se dostala do toho okna, musela jsem vyskočit na rantl, v tu chvíli mě něco "chytlo", nemohla jsem se protáhnout ven, prostě mi nešlo hnout se z místa, měla jsem velmi silný pocit, jakoby někdo stál hned za zády a dýchal mi na krk. Velmi silná energie, nevím jak bych to popsala.. po chvilce mě to pustilo a já zdrhala pryč :D

No a zážitek z doby života u rodičů- důchové u našich v domě, to bych mohla povídat.. kolem 23 hod si pravidelně sedne na židli v obýváku k PC - židle začne vrzat. Slyšíme v patře někoho běhat. Slyšíme téct vodu. Po schodech z přízemí do patra Vás někdo doprovází, ale jen do mezipatra. U mě v bývalém pokoji v jednom místě přešlapoval - lupala deska. A můj bratr viděl prý zachovalou 40cítku :D v bílé noční košili asi 3x, a jednou i s dítětem a mužem. Viděl je v místnosti toho mého bývalého pokojíku.

O 100m dále bydlí starší bratr s rodinou v rodinném domě. Když jsme se na téma duchové bavili, přesně v 0:00 začala pípat meteostanice! Nikdo a nikdy na ni v životě budík nenastavovali a už vůbec né na půlnoc. Pak se jim stalo, že 3měsíčního syna někdo vyhodil v noci, asi metr od postýlky na zem! A jak švagrová tak bratr nezávazně na sobě měli zkušenost, že je probudilo škubání postele, jakoby ji někdo v jedné části nadzvedával..

Jsou to záhady, taje, které mě fascinují, ale mám k tomu respekt.

Přeji úspěšný "lov" a spousty paranormálních jevů!

Re: Zámek Dlouhá Loučka

(Paranormal tým, 1. 2. 2015 9:36)

Děkujeme moc za Vaše doporučení. Uložíme si ho jako TIP na budoucí výzkum.

Co se týče Vámi popsaných projevů, shodují se s těmi, které jsme v minulosti zaznamenali. Ač jsme něco jako ducha přímo neviděli, máme zaznamenané záhadné chování elektroniky (Houska 2014), kinetické paranormální projevy (Velhartice 2014) a i zvukové projevy paranormálního původu slyšitelné uchem (také Velhartice 2014 i Houska 2014).

Hájenka ve Výšince

(Jana, 2. 1. 2015 17:42)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jste se pokoušeli o výzkum v hájence ve Výšince, okres Trutnov. Ráda bych tento objekt uvedla jako tip, ale jde o "obyčejný" rodinný dům, takže předpokládám že majitel nemovitosti by s vyšetřováním těžko souhlasil. Umím si představit, že spousta podobných týmů ho již kontaktovala a určitě je mu to již nepříjemné. Přesto by mě zajímalo zda jste se ho pokusili kontaktovat a pokud ano, tak jestli jste od něj dostali nějaké vyjádření, které byste mohli uveřejnit. Děkuji a přeji hodně úspěchů.

Re: Hájenka ve Výšince

(Paranormal tým, 4. 1. 2015 22:39)

Děkuji moc za informaci. S Hájenkou, její minulostí a tváří jsme se ještě nesetkali. Pošlete nám prosím co nejpodrobnější informace na paranormaltym@gmail.com. Zadám to kolegům pro hlubší analýzu.
S pozdravem,
Ondřej Bezouška - hlavní koordinátor Paranormal týmu

Staropetrovický zámek v Praze

(Anonym, 2. 12. 2014 12:19)

Dobrý den, chci se zeptat, jestli plánujete vyšetřování ve staropetrovickém zámku v Praze Měcholupech (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/195886-petrovicky-zamek-jen-jedna-z-mnoha-prazskych-ruin/). V roce 2009 v lednu jsme v něm s partou známých chtěli přespat, ale museli jsme ho před půlnocí opustit, protože jsme slyšeli kroky na točitém schodišti, přímo před našima očima se otevřelo a zase zavřelo okno (průvan ani vítr nebyl) a když jsme šli ze schodů, "něco" na chvilku rozfoukalo pohozené papíry. Zajímalo by mě, jakou má zámeček historii a jestli je obýván nějakými entitami. Děkuji.

Re: Staropetrovický zámek v Praze

(Paranormal tým, 2. 12. 2014 13:54)

Krásný dobrý den přeji.

Děkuji Vám za zajímavou informaci podloženou i stejně zajímavým odkazem. Určitě si o místě seženu nějaké další informace a předám je naší zdravotnici, která rozhodne zda je místo po bezpečnostní stránce vhodné pro výzkum či nikoli. Předběžně a za sebe jako koordinátora musím říci, že v tom může být největší problém. I přesto Vám děkuji za informace a pokud by jste je chtěl doplnit, napište nám na e-mail: Paranoraltym@gmail.com a do předmětu připojte "Staropetrovický zámek". Ještě jednou děkujeme za Váš věcný a zajímavý vzkaz.
Bc. Ondřej Bezouška, hlavní koordinátor Paranormal týmu

komentář

(anonym, 19. 8. 2014 12:19)

Krásný dobrý den. Četl jsem váš komentář níže a včera na fb stránkách léčitelky o níž zřejmě pojednáváte našel pochvalný komentář na tuto léčitelku který ona sama uveřejnila. Můžete mi prosím toto vysvětlit? Děkuji. Jinak jsem si projel vaše články a líbí se mi váš přístup. Na jaký zámek se to prosím vás chystáte?

Re: komentář

(Paranormal tým, 19. 8. 2014 13:11)

Krásný den i Vám.
Děkuji Vám za cennou informaci. Bohužel si jí nemohu ověřit, neboť jsem na dané stránce zablokován čímž asi nejlépe mohu vystihnout sympatie, které vůči sobě s danou ESO máme. Přesto však se k danému komentáři hlásím pokud je u něj mé jméno. Vzpomínám si na několik situací v průběhu roku 2013 i jednu v roce 2014, kdy ESO nemístně napadla jiná léčitelka. V té době již se naše spolupráce rozpadala, přesto mi přišlo správné, abych se zastal osoby, která stejně jako osoba na ní útočící se živí stejnou metodou. Psal jsem to jako Ondřej Bezouška, nikoli jako Paranormal tým. To jest u mě chápáno velice rozdílně. Když píšu za Ondřeje Bezoušku (mimo Paranormal tým), používám žargon, v němž kladu důraz i na subjektivní pocity. Když píši jako člen Paranormal týmu, naopak své pocity upozaďuji a snažím se býti maximálně objektivní, neboť na tom Paranormal tým stojí.

Co ale daný status dokazuje o dané ESO? Předně to, že uveřejnila soukromou korespondenci aniž bych o tom byl informován. Že možná zkresluje časové informace, které zřejmě neuvádí (napsáno to muselo být minimálně více jak půlrok zpět) a hlavně to dokazuje ego o němž jsem v článku psal. Motivem ESO k uveřejnění statusu jistě byla touha po evaluaci nebo chtíč po odplatě za komentář níže. Oboje dokazuje vliv ega na osobu a tedy pravdivé tvrzení s nímž jsem přišel. Tedy, že duše a ego jsou neoddělitelné.

Jak jsem níže psal, proti esoterice nemám nic. Ale i nejlepší esoterici jsou se svými pravdami na zmíněných 50%, což odpovídá výsledkům výzkumů nejen našim, ale i výsledkům výzkumů, které provedla USA po ukončení projektu Stargate (šlo o projekt v němž esoterici bojovali esoterikou proti SSSR).

Co se dalších výzkumů týče, zámek nemůžeme zatím prozradit, neboť jsme v jednání a do výzkumu nic prozrazovat nemůžeme. Spolupracujeme ale i s ministrem kultury na tomto případu, neboť nám ho sám doporučil.

Ještě jednou děkuji za Vaši zprávu i přízeň. Příště ovšem prosím o neanonymní komentář. Anonymita je důvod, proč jsem zrušil tyto komentáře u ostatních příspěvků. Nehledě na to, že tím děláte medvědí službu paní ESO. Působí to tak, že se bojíte její reakce pokud by jste své jméno uvedl. Normálně tyto komentáře mažu, ale že se jen ptáte a neútočíte, udělám výjimku. Příště takové komentáře tedy prosím na e-mail: paranormaltym@gmail.com, tam i se jménem zůstanete anonymní.

Esoterička

(Rosali, 17. 8. 2014 17:57)

Tvé názory na danou paní esoteričku, jsou poněkud mylné. Oba velmi dobře víme o koho jde.Tato dáma velmi dobře ví co dělá a o čem píše. Nevím proč se oháníš 4 Dohodami, když ty sám si vytváříš očividně domněnky o někom s kým jsi spolupracoval a byl Ti v té době dobrý i se svou esoterikou.
Jak můžeš napsat že ego a duše jsou jedno? Duše žije dál po smrti, ale ego umírá zároveň s tělem.Ego je lidské seběvědomí, které je v hlavě a je nám buďto vkládáno nebo odpíráno už v dětství. Takže nevím jak můžeš tyto dvě rozdílné věci dávat dohromady, je to jako by jsi sčítal hrušky a jabka.

Re: Esoterička

(Paranormal tým, 18. 8. 2014 2:23)

Děkuji za velice podnětný dotaz, díky kterému nejen Vám, ale všem čtenářům mohu osvětlit věc, která přesměrovala Paranormal tým na vědeckost, díky čemuž dneska spolupracujeme i s významnými osobnostmi na poli vědy a dostáváme se na místa, kam by jsme před tím se dostati nemohli. Například blížící se případ na jednom státním zámku.

Co se esoteričky týče, spolupráce s Aimou byla plodná. Byl to rok 2013 a v té době svět esoteriky byl námi vnímán velice růžově, nikoli zdravě skepticky. Proti esoterikům nic nemám. Jsou to lidé víry, málokdy vědy ale to je dobře v rozmanitosti lidské. Díky zmíněné esoteričce (dále jen ESO) jsem poznal, že se i esoterika ve svých závěrech mýlí a co tvrdila se naplňovalo na 50%. A jelikož odpověď ano či ne na abstraktní otázky typu: "Bude mě tento a onen milovat?" jsou vždy pravdivé na 50%, realita dokazuje, že esoterika nemá nic věšteckého, funguje pouze na víře. Věříš, jdeš si za tím. Nevěříš, nestane se nic. Jakmile tato víra padne, esoterika padne s ní.

Podařilo se nám získat cenná svědectví, která tyto závěry objektivně potvrzují. V některých případech jde přímo o bývalé osoby jenž ESO "léčila". Nechtěl jsem jí však poškodit, tak tyto názory mám uschované ve své složce, neboť vím, že se tím daná osoba snaží uživit. A i kdybych je publikovati chtěl, jsem omezen slibem těmto lidem, kteří jsou s danou osobou stále v kontaktu a nepřejí si jí nijak ublížit. Tento názor s těmito důvody chápu a respektuji.

Díky zmíněné ESO jsem osobně minimálně já prozřel a spatřil svět v jeho reálné podobě a začal býti vědecký.

Po odchodu ESO začala existence vědeckého Paranormal týmu čímž jsme se odlišili od jiných skupin a v současné době k nám přicházejí objektivně založení jedinci. Je to plodná spolupráce, neboť pomáhá ve vzájemném rozvoji vědeckých metod i plánech na úpravu či pořízení techniky.

Tvrdíte, že duše žije po smrti? Máte na to důkaz? Vědecký důkaz? Paranormální jevy jsou jevy proto, že není na ně racionální vědecké vysvětlení. Pokud řeknete o paranormálním jevu, že jde o ducha, již nejde o paranormální jev, ale o duchovní aktivitu (prostě jde o vysvětlení paranormálního jevu). Jenže nejsou objektivní důkazy, že taková aktivita existuje.Například EVP... co je to? Zvuky, hlasy paranormálního původu. Může to být duše? Ano může. Může to být hlas z jiné reality? Ano může. Ale stejně tak to být nemusí.

Zkoumat vědecky duši mimo tělo by bylo ohromné, leč dnes nemožné. Nedokážeme v paranormálních jevech tyto jevy důkazně pojmenovat na duši. Explanace z exploračních výzkumů je velice složitá. Důkazy tak přesné nejsou.

Jsme vázání na duši ve vědeckém pojetí, objektivně zkoumanou. A ta dokazuje, že to, co bylo psáno v článku nejpřesněji vystihuje podstatu člověka, jeho samotnou esenci - psýche. Mnoho výzkumů na toto proběhlo a pokud existuje duše i mimo lidské tělo, věřím (a nejen já), že ta duše má i ego. Neboť jen slovem "Já" toto ego dokazuje. Ať je použité v jakémkoli kontextu. V těle i mimo něj.

...dokončení komentáře níže...

Re: Esoterička

(Paranormal tým, 18. 8. 2014 2:24)

...dokončení komentáře z předchozí části (výše)...

Konzultoval jsem tento názor na duši s vědci (doktory) s nimiž náš tým spolupracuje (externí spolupráce). Došlo - a věřte, že to není tak často - k všeobecné shodě. Když se bavíte s druhými, používáte při debatě své životní zkušenosti. To už je používání ega. Když vyprávíte někomu příhody ze života, jde o používání ega, neboť si vybavujete egovztažnou situaci, kterou si organizmus uložil do mozkové kůry.

Když budete stárnout a mozková kůra ve stáří odumírat, budete více egoistická, neboť limbický systém a mozkový kmen budou stále tak aktivní jako když jste se narodila a naopak mozková kůra svou aktivitu ztrácet (přirozený vývoj ve stárnutí). V tom je pojítko k tomuto návratu do dětství před smrtí. Nikoli, že duše odchází.

To nám říká další důležitou věc... všechny děti vycházejí ze silného egoismu. "Já chci!" a další záležitosti v době, kdy se teprve vyvíjí abstraktní myšlení a vše je vázáno na konkrétní situace, neboť se mozková kůra teprve vyvíjí.

Co z toho plyne? Že logicky může existovat i duše co zaniká s mozkem a po smrti je jen věčná, nekončící tma, v níž neexistuje ani čas, neboť v něm není vědomí, které by si ho uvědomovalo. Jako spánek bez probuzení na podobné bázi jako je narkóza, ještě ale hlubší.

Přeji si věřit v posmrtný život, jak jsem sděloval panu Marešovi z FTV Primy. Objektivní důkazy nám potvrzují, že paranormální jevy existují. Zároveň - a to je paradox - z těchto závěrů usuzujeme, že nemáme žádný důkaz pro existenci posmrtného života. Přiznejme si, že i pokud zde existovala energie ala Stvořitel, jak to vidí Tomistická psychologie (podle učení Tomáše Akvinského), zřejmě bude velice náročné, ne-li nemožné takové přímé důkazy někdy přímo sehnat. Ale i s tím jsme do toho vyšetřování šli. A i přes tuto skutečnost již máme některé zajímavé úkazy minimálně světu ukazující stránku paranormální.

Pozor

(Marda, 7. 6. 2014 16:55)

Chtěl bych upozornit na nebezpečí, kterému se vystavuje esoterička ve vašem týmu. Kyvadélkem umožňujete komunikaci nejen duchům, ale hlavně zlým duchům a démonům. Nevím, jestli jsem si všiml dobře, ale dokonce je na tom kyvadélku pěticípá hvězda. Aniž to možná ví, zasvěcuje se svým přičiněním Zlu. A velice ji to může poškodit. Opatrně se spiritismem i esoterikou, hodní duchové směřují Bohu, jsou v jiném prostoru, a jako takoví nekomunikují s lidmi prostřednictvím amuletů a obdobných předmětů a rozhodně nedávají odpovědi - ani ANO nebo Ne. Opatrně.

Re: Pozor

(Paranormal tým, 13. 6. 2014 14:53)

Nebojte, esoterička již ohledně Paranormal týmu je v bezpečí, neboť již s námi nepracuje. Moralistický pohled esoteriků není objektivní, tedy je nevědecký. Svět je ovšem reálné místo (nikoli moralistické) a to je cesta kterou se ubíráme. Děkujeme přesto za Vaše upozornění, ohledně kyvadla a esoteriky jsme sami skeptičtí, neboť nikdy se objektivně neprokázalo, že tato metoda přináší správné výsledky. Kupříkladu, když dáte esoterikovi s kyvadlem otázku jaká ze dvou dvou otočených karet je z druhé strany černá (druhá je například červená), nikdy vám nebude schopen dát 100% odpověď správnou či špatnou (za pomoci kyvadla či jiné esoterické metody). Vždy to bude matematicko-logicky okolo a nejblíže 50%. Tento pokus jsme zkoušeli a měl samozřejmě i moralistické vysvětlení daného esoterika: kyvadlo podle něj nebylo rádo za zkoušení a proto odpovídalo špatně. Z tohoto důvodu tedy nemůžeme esoterické závěry v reálném světě uznávat.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »